Organization Calendar (West Lincoln Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 17, 2019-Mar 09, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 17Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23
Pete Ross IP and Tyke Family Day Jamboree
Tyke - Pete Ross Tyke Jamboree
Initiation Program (IP) - Pete Ross IPJamboree
Atom Local League #2 - golden puck
Atom Local League #3 - golden puck
Atom Local League #1 - golden puck
Peewee Rep
5:00 PM
vs. Ilderton Jets
West Lincoln Arena [O-PCC-Q1-3]
Peewee Rep
6:00 AM-7:30 AM
Practice
Bantam Local League
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Atom Rep
6:00 AM-7:30 AM
Practice
Local League Goalie Development
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep
9:00 PM
@ Glanbrook Rangers AE
Stoney Creek [m - BT - B - 17]
Novice Rep
6:00 AM-7:30 AM
Practice
Novice Local League
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice Rep & Atom Rep
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom Local League #2
7:00 PM
vs. Wainfleet Wild 2
West Lincoln Arena [AT- A- Pl-09]
Atom Local League #1
7:20 PM
@ Thorold Blackhawks 1
Thorold (James Whyte) [AT- A- Pl-12]
Midget Local League
8:15 PM-9:30 PM
Practice
Initiation Program (IP)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Tyke
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Tyke
6:00 PM
vs. Lincoln Blades 2
Bantam Local League
7:00 PM
@ Fort Erie Meteors 2
Leisureplex (Kinsmen) [Bt- C - P -50]
Midget Rep
7:00 PM
@ Welland Tigers Minor
Welland (Main) [m - M - A - 03]
Bantam Rep
7:00 PM-8:10 PM
Practice
Peewee Local League
8:10 PM
vs. Welland Tigers 1
West Lincoln Arena [PW - A - P - 15]
Midget Local League
9:30 PM
vs. Lincoln Blades 1
West Lincoln Arena [M - C - P - 48]
Tyke & Initiation Program (IP)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Hockey School
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Novice Local League
1:30 PM
vs. Lincoln Blades 2
West Lincoln Arena [PL-N-A-12]
Bantam Rep
2:40 PM
vs. Glanbrook Rangers AE
West Lincoln Arena [m - BT - B - 20]
Midget Rep
4:00 PM
vs. Lincoln Blades Minor
West Lincoln Arena [m - M - A - 04]
Peewee Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Feb 24Feb 25Feb 26Feb 27Feb 28Mar 01Mar 02
Atom Local League #2 - golden puck
Atom Local League #3 - golden puck
Atom Local League #1 - golden puck
Midget Local League
2:00 PM-3:10 PM
Practice
Novice Rep
3:10 PM
vs. Tavistock Titans
West Lincoln Arena [O-NWCC-S2-1]
Peewee Rep
4:20 PM
vs. Garden City /Merritton AE red
West Lincoln Arena [m - PW - B - 22]
Bantam Rep
5:35 PM
vs. Pelham Panthers AE
West Lincoln Arena [m - BT - B - 21]
Atom Rep
6:00 PM
@ Stoney Creek Warriors Minor
Valley Park [m - AT - A - 08]
Bantam Local League
7:10 PM
@ Dunnville Mudcats 1
Dunnville [Bt- C - P -52]
Peewee Rep
6:00 AM-7:30 AM
Practice
Midget Rep
4:30 PM-5:50 PM
Practice
Atom Local League #2
5:50 PM
vs. Thorold Blackhawks 2
West Lincoln Arena [AT- A- Pl-14]
Novice Rep
6:00 PM
@ Lincoln Blades
Fleming [N. - A- 09]
Atom Rep
6:50 PM
@ Welland Tigers Minor
Welland (Youth) [m - AT - A - 01]
Atom Local League #1
7:00 PM
vs. Welland Tigers 1
West Lincoln Arena [AT- A- Pl-13]
Midget Local League
8:00 PM
@ Grimsby Kings 1
Peach King (1 - East) [M - C - P - 55]
Peewee Local League
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Bantam Rep
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Atom Rep
6:00 AM-7:30 AM
Practice
Novice Rep
6:15 PM
@ Tavistock Titans
Tavistock [O-NWCC-S2-2]
Atom Local League #2
7:00 PM
@ Wainfleet Wild 1
Wainfleet [AT- A- Pl-23]
Bantam Local League
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Bantam Rep
6:00 AM-7:30 AM
Practice
Midget Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Novice Rep
6:00 AM-7:30 AM
Practice
Novice Local League & Atom Local League #2
5:00 PM-5:55 PM
Shared Practice
Atom Local League #3
6:00 PM
vs. Thorold Blackhawks 1
West Lincoln Arena [AT- A- Pl-15]
Atom Local League #1
6:10 PM
@ Thorold Blackhawks 2
Thorold (James Whyte) [AT- A- Pl-17]
Atom Rep
7:00 PM
vs. Glanbrook Rangers Minor
West Lincoln Arena [m - AT - A - 03]
Midget Local League
8:05 PM
vs. Grimsby Kings 3
West Lincoln Arena [M - C - P - 52]
Atom Select
6:00 AM-7:30 AM
Practice
Initiation Program (IP) & Tyke
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Local League
5:00 PM
@ Lincoln Blades 1
Fleming [PL-N-A-10]
Atom Local League #3
6:00 PM
vs. Welland Tigers 1
West Lincoln Arena [AT- A- Pl-22]
Novice Rep
6:00 PM
@ Fort Erie Meteors
Novice Rep
7:00 PM
vs. Tavistock Titans
West Lincoln Arena [O-NWCC-S2-3]
Bantam Local League
8:10 PM
vs. Pelham Panthers 2
West Lincoln Arena [Bt- C - P -54]
Midget Rep
9:30 PM
vs. Grimsby Kings AE
West Lincoln Arena [m - M - A - 08]
Tyke & Initiation Program (IP)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Hockey School
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Atom Local League #2
9:10 AM
@ Thorold Blackhawks 1
Novice Local League
10:20 AM
@ Thorold Blackhawks 1
Tyke
10:50 AM
@ Welland Tigers 2
Tyke
10:50 AM
@ Welland Tigers 1
Novice Rep
4:20 PM
@ Tavistock Titans
Tavistock [O-NWCC-S2-4]
Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07Mar 08Mar 09
Atom Local League #2
12:30 PM
@ Welland Tigers 1
Welland (Youth) [AT- A- Pl-21]
Peewee Local League
2:00 PM
vs. Thorold Blackhawks 2
West Lincoln Arena [PW - A - P - 11]
Atom Rep
3:10 PM
vs. Fort Erie Meteors AE
West Lincoln Arena [m - AT - A - 13]
Peewee Rep
4:20 PM
vs. Glanbrook Rangers AE
West Lincoln Arena [m - PW - B - 27]
Bantam Rep
5:35 PM
vs. Dunnville Mudcats
West Lincoln Arena [m - BT - B - 25]
Midget Local League
8:35 PM
@ Lincoln Blades 1
Fleming [M - C - P - 54]
Atom Local League #2
4:30 PM-6:00 PM
Practice
Atom Local League #1
5:45 PM
vs. Wainfleet Wild 1
West Lincoln Arena [AT- A- Pl-08]
Atom Local League #3 & Peewee Local League
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Novice Rep
7:00 PM
vs. Tavistock Titans
West Lincoln Arena [O-NWCC-S2-5]
Bantam Rep
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Local League
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Midget Rep
9:00 PM
@ Grimsby Kings Minor
Peach King (2 - West) [m - M - A - 09]
Atom Rep
6:00 PM
vs. Grimsby Kings Minor
West Lincoln Arena [m - AT - A - 15]
Novice Rep
6:10 PM
@ Dunnville Mudcats
Dunnville [N. - A- 11]
Novice Local League
6:10 PM
@ Wainfleet Wild
Wainfleet [PL-N-A-04]
Peewee Rep
7:30 PM
@ Stoney Creek Warriors AE
Valley Park [m - PW - B - 29]
Bantam Local League
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Local League Goalie Development
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee Local League
7:00 PM
@ Wainfleet Wild # 1
Wainfleet [PW - A - P - 21]
Peewee Rep
7:10 PM
@ Grimsby Kings AE
Peach King (2 - West) [m - PW - B - 30]
Bantam Rep
7:40 PM
@ Pelham Panthers AE
Meridian CC (2) [m - BT - B - 27]
Novice Local League
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice Rep & Atom Rep
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom Local League #2
6:00 PM
vs. Atom Local League #1
West Lincoln Arena [AT- A- Pl-02]
Novice Rep
6:00 PM
vs. Grimsby Kings
West Lincoln Arena [N. - A- 02]
Peewee Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee Rep
7:15 PM
vs. Welland Tigers Minor
West Lincoln Arena [m - PW - B - 18]
Initiation Program (IP)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Tyke
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice Rep
7:00 PM
vs. Port Colborne Sailors
West Lincoln Arena [N. - A- 07]
Tyke & Initiation Program (IP)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Hockey School
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Novice Rep
3:10 PM
@ Tavistock Titans
Tavistock [O-NWCC-S2-6]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from westlincolnwrath.ca on Thursday, February 21, 2019 at 11:19 AM